Annonse
Annonse
Annonse
MC-avisa

Voxan utvikler morgendagen el-teknologi og har satt 11 fartsrekorder

Voxan Motors ble i 2010 kjøpt opp av Venturi som satser på utvikling av morgendagens elektriske teknologi. Voxan skal nå forsøke å slå den gamle rekorden på 408 km/t og har forbedret den spesielle sykkelen Wattman med blant annet større og kraftigere batterier.

Publisert:

Leder av Venturi-Voxan, Gildo Pastor, forteller i pressemeldingen fra selskapet at kunnskap og læring fra rekordforsøkene brukes til utvikling av morgendagens elektriske mobilitetskonsepter.

Som tidligere skal tidligere verdensmester Max Biaggi kjøre maskinen også denne gangen. Tidligere er rekordforsøkene gjenomførrt på store saltsletter, men nå skal det kjøres på asfalt, og det er derfor gjort store endinger på sykkelens konstruksjon, batteripakke og på girboksen. Så blir det spennende å se hva de klarer denne gangen.

Annonse
Annonse