Danilo Petrucci blir fabrikksfører for Ducati

Som ventet har Ducati bekreftet at Danilo Petrucci blir den som fyller plassen etter Lorenzo.
Petrucci har hatt to fremgangsrike år med Pramac Ducati – denne sesongen sammen med Jack Miller. Å komme på fabrikksteamet er en rettferdig belønning for Petrucci, som har tatt en rekke pallplasseringer både på tørt og vått føre i den senere tiden. Selv sier han:
– Å komme på fabrikksteamet er en drøm som har gått i oppfyllelse. Det er en stor ære å kjøre på Ducatis offisielle team, spesielt for en som meg som begynte min karriere hos Ducati med å være testfører på gatesykler. Først vil jeg si takk til Paolo Campinoti og Francesco Guidotti som ga meg sjansen med Pramac Ducati. Uten dem ville det ikke vært mulig.
– Jeg ønsker også å takke direktørene hos Ducati og Ducati Corse - Claudio Domenicali, Gigi dall'Igna og Paolo Ciabatti – som viste at de satt pris på meg, først som menneske og deretter som fører. Jeg gleder meg virkelig til dette nye eventyret med fabrikksteamet. Det jeg ønsker nå er å bli blant de fem beste i årets sesong, og så begynne neste sesong med Ducatis fabrikksteam.
Vi gratulerer Ducati med det som ganske opplagt er en fin sammensetning av teamet.
Bildegalleri: