Mondial gjenoppstår også – kanskje?
Det italienske merket Mondial er tilbake. Rett nok med små sykler som er bygget i Kina, men navnet Mondial tilhører fremdeles den erke-italienske Boselli-familien. Rettighetene til Mondial-navnet er imidlertid lisensiert ut til italienske Pelpi International, og de kunngjør at de nå er nå klar til å slippe en hel serie nye, mindre sykler løs på Europa. Nå sa de rett nok det samme i fjor uten at noe skjedde, men det er jo lov å håpe, ikke sant? Syklene bygges i hvert fall i Piaggios fabrikk i Ki
Publisert: 17.10.2016 kl 13:09
Det italienske merket Mondial er tilbake. Rett nok med små sykler som er bygget i Kina, men navnet Mondial tilhører fremdeles den erke-italienske Boselli-familien. Rettighetene til Mondial-navnet er imidlertid lisensiert ut til italienske Pelpi International, og de kunngjør at de nå er nå klar til å slippe en hel serie nye, mindre sykler løs på Europa. Nå sa de rett nok det samme i fjor uten at noe skjedde, men det er jo lov å håpe, ikke sant?
Syklene bygges i hvert fall i Piaggios fabrikk i Kina, og motoren er i utgangspunktet Piaggio mens chassis og styling er Mondials egne. Foreløpig leveres det kun 125 cc versjoner, men selskapet har ambisjoner om å etter hvert strekke seg via forskjellige volum helt opp til 500 cc.
Uansett – vi synes sykkelen på bildet er småfrekk og småpen. Scrambler-utsendet er moderne nok, så den som lever får se.
Mirakler har skjedd før, de....